ANAMENÜ

İngilizce Programı

Anaokulu’nda yabancı dil çok önemli bir rol oynar çünkü birçok öğrenci yabancı dil ile ilk defa Anaokulunda karşılaşır. Rahat bir atmosfer, profesyonel bir takım ve donanımlı bir müfredat, bu deneyimi daha çekici hale getirir ve öğrenilenlerin kalıcılığını sağlar. Yabancı dil olarak İngilizceyi tercih etmiş olmamızın sebebi İngilizce’nin tüm dünyada kullanılan dil olmasındandır. 

İngilizce eğitimimiz tüm yaş grupları için haftada 4 gün olarak anadili İngilizce olan İngilizce öğretmenimiz tarafından verilmektedir. 

İngilizce eğitim programımız geniş ölçüde Türkçe eğitim programımıza paralel olarak hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz okul öncesi eğitim programında yaş gelişimlerine uygun olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen konuları (renkler-sayılar-kavramlar,vb) öğrenirken, eş zamanlı olarak bunların İngilizcelerini de öğreneceklerdir. Amacımız, çocuklarımızın erken yaşta İngilizce diline olan ilgilerini ve becerilerini desteklemek ve arttırmaktır. Eğitimi desteklemek amacıyla görsel araçlar, dramalar, öyküler, şarkılar ve oyunlar kullanılmakta ve konuların kalıcılığı sağlanmaktadır.

Amacımız çocuklarımızın İngilizceyi öğrenilmesi gereken bir ders değil, hayatlarının bir parçasıymış gibi görmesi ve  davranmasıdır. 

 
 
 
 
 

 


Yemek Listesi

 


Bu Ay Doğanlar