ANAMENÜ

Hakkımızda

T.C. MEB Özel Aydil Anaokulu 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitim vermek üzere 2008 yılında Çengelköy’de kurulmuştur.

Okulumuz 600 m2 iç mekana  400 m2 bahçe alanına sahiptir. Mevsimlik çiçeklerin ve meyve ağaçlarının bulunduğu peyzajlı  bahçemizde çocuk parkının yanı sıra mini hayvanat bahçesi de yer almaktadır.

Çocuklarımızın bilgi ve yeteneklerini geliştirebileceği özel donanımlı sınıflarımızda, oyun-aktivite alanlarımızda çocuklarımız eğlenirken eğitilmektedir. Uzman psikolog gözetiminde gelişim dönemlerine göre planlanmış aktivitelerle çocuklarımızın öğrenme potansiyelleri en üst seviyeye çıkarılmakta, sosyal yönleri geliştirilmiş, öz güveni yüksek, mutlu ve donanımlı bir birey olarak sevgi, bilgi ve güvenle hayata adım atmaktadırlar.   

Anaokulumuzun eğitimdeki hedefi, sevgi dolu, çağdaş bir ortamda sevdirerek, özendirerek, yaparak ve yaşayarak öğretmektir.

Her yaşa ve çocuğa özel davranış geliştirmekteyiz. Okula yeni adım atan çocuklarımız, okul-ebeveyn işbirliği ile kısa sürede adapte olmaktadır. 

Amacımız çocuklarımızın anadili kullanma becerilerini, görsel –işitsel algı ve dikkatlerini geliştirmek, arkadaş ve öğretmenleri ile ilişki kurma yeteneklerini, bir bütün olarak sosyalleşmeyi öğretmek; ilerideki yaşamlarında  sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, mutlu ve başarılı bireyler olmalarını sağlamaktır.

 

Misyonumuz

* Kişisel ve toplumsal sorumluluk sahibi,

* Ülkesine, vatanına ve insanlığa hizmet etmeyi görev edinmiş,

* Araştıran, sorgulayan, düşünen,

* Özgüveni yüksek,

* Etkili iletişim kuran,

* Çevre bilinci gelişmiş,

* Her yönüyle nitelikli bir yaşam süren,

* İngilizce’ye hakim,

* Dürüst, adil ve saygılı

 

bireyler yetiştirmektir.

 

 


Yemek Listesi

 


Bu Ay Doğanlar